Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)

Ny
Detta set innehåller 6 st. av våra populära Cubic Pro Vägglampor
Cubic Pro är en modern vägglampa som ger ett fantastiskt ljus på både fasaden och inomhus. Det smarta med lampan är att den lyser både upp och ner, och du kan själv ställa in exakt hur ljuset ska se ut.
Därför är Cubic Pro ett populärt val:
Förbättra din belysning med denna eleganta och moderna vägglampa som kombinerar funktionalitet och stil. Denna fyrkantiga lampa har en justerbar design som gör den perfekt för både inomhus- och utomhusbruk.
Funktioner:Lampan säkerställer ett kontrollerat ljus som passar för de flesta belysningsbehov. Ljuskvaliteten återger färger naturligt och vackert, vilket garanterar ett inbjudande ljussken.
Val av ljusfärg:Med en kompakt design som mäter 100 x 100 x 100 mm är denna lampa lätt att montera och integrera i de flesta miljöer.
Väderbeständighet:Denna vägglampa levereras med en integrerad ljuskälla, vilket gör installation och underhåll enkelt. Den är en flexibel belysningslösning som passar både i bostäder och kommersiella utrymmen, oavsett om det är vid entrén, på terrassen eller i trädgården.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Varm vit kulör | 3000K |
| Neutral vit kulör | 4000K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusstyrka | 450 lumens |
| Spridning | 10-120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 100 mm. |
| Bredd | 100 mm. |
| Djup | 100 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 230V |
| Spänningsintervall | AC: 110-240V, 50/60Hz |
| Energiklass | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

LEDlife grundades 2010. LEDlife är en av världens ledande utvecklare av LED-produkter.
Baserade i Danmark tillverkar de LED-produkter av hög kvalitet för både konsumenter och företag .
LEDlife har varit på marknaden sedan LED-vågen startade. Därför har de över ett decennium av kunskap bakom sig.
Denna kunskap används för att ständigt utforska och förbättra deras produkter. De väljer ut vilka komponenter som ska användas och hur de ska monteras.
Detta skapar ett brett sortiment av LED-produkter med mycket hög kvalitet och hållbarhet.
Experter på LED
Personerna bakom LEDlife är ljusnördar med stort N. Det är därför de står bakom världens mest hållbara LED-lysrör, som är perfekta för de tuffa förhållandena på oljeplattformar och fraktfartyg.
LEDlife har spridit sin kunskap till många olika områden där ljus ingår.
De är nämligen också experter inom växtbelysning och testar och mäter all deras data själva.
Vid utvecklingen av deras produkter är fokus alltid på hållbarhet och energibesparingar.
Allt detta har hjälpt LEDlife att ha några av marknadens bästa LED-produkter.


IP65 utomhus, oval, roterbar 350 grader, svart, inkl. ljuskälla