Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
Stilren svart trädgårdslampa i 60cm höjd, designad för att tillföra både funktionalitet och estetik till din trädgård med sin moderna aluminiumfinish.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 3000K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusstyrka | 1100 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 600 mm. |
| Bredd | 120 mm. |
| Djup | 120 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 230V |
| Energiklass | E (A-G) |

LEDlife grundades 2010. LEDlife är en av världens ledande utvecklare av LED-produkter.
Baserade i Danmark tillverkar de LED-produkter av hög kvalitet för både konsumenter och företag .
LEDlife har varit på marknaden sedan LED-vågen startade. Därför har de över ett decennium av kunskap bakom sig.
Denna kunskap används för att ständigt utforska och förbättra deras produkter. De väljer ut vilka komponenter som ska användas och hur de ska monteras.
Detta skapar ett brett sortiment av LED-produkter med mycket hög kvalitet och hållbarhet.
Experter på LED
Personerna bakom LEDlife är ljusnördar med stort N. Det är därför de står bakom världens mest hållbara LED-lysrör, som är perfekta för de tuffa förhållandena på oljeplattformar och fraktfartyg.
LEDlife har spridit sin kunskap till många olika områden där ljus ingår.
De är nämligen också experter inom växtbelysning och testar och mäter all deras data själva.
Vid utvecklingen av deras produkter är fokus alltid på hållbarhet och energibesparingar.
Allt detta har hjälpt LEDlife att ha några av marknadens bästa LED-produkter.


IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø6-11mm kabel
IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø4-8mm kabel
IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø6-11mm kabel
IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø4-8mm kabel
IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø4-14mm kabel
IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø8-12mm kabel
IP68 vattentät, för skarvning av kablar, Ø4-8mm kabel