Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
Ny
Snygg och hållbar 12W trädgårdslampa i Cortenstål, som med sin höjd på 70 cm är designad för att ge en elegant och effektiv belysning längs trädgårdens gångar, rabatter, terrass m.m.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 3000K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusstyrka | 1000 lumens |
| Spridning | 60 grader |
| RA | >= 92 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 700 mm. |
| Diameter | 80 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 230V |
| Energiklass | F (A-G) |
45 cm, IP44 utomhus, PIR sensor, E27 sockel, utan ljuskälla
Svart, 50 cm, IP54, GU10 Sockel, utan ljuskälla, 230V
80 cm, IP44 utomhusbruk, E27 sockel, utan ljuskälla
80 cm, IP44 utomhusbruk, E27 sockel, utan ljuskälla
Svart, 80 cm, IP54, GU10 Sockel, utan ljuskälla, 230V
80 cm, IP44 utomhus, PIR sensor, E27 sockel, utan ljuskälla
100 cm, 12W, IP65 utomhus, inkl. ljuskälla
110 cm, IP44 utomhus, PIR sensor, E27 sockel, utan ljuskälla