Vi hjälper dig gärna: 010-884 86 90 (9:00 - 15:00)
Ny
Stilren och hållbar 12W trädgårdslampa i Cortenstål, som med sin höjd på 100 cm är designad för att ge en elegant och effektiv belysning längs trädgårdens gångar, rabatter, terrasser m.m.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 3000K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusstyrka | 1000 lumens |
| Spridning | 60 grader |
| RA | >= 92 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 1000 mm. |
| Diameter | 80 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 230V |
| Energiklass | F (A-G) |
45 cm, IP44 utomhus, PIR sensor, E27 sockel, utan ljuskälla
Svart, 50 cm, IP54, GU10 Sockel, utan ljuskälla, 230V
80 cm, IP44 utomhusbruk, E27 sockel, utan ljuskälla
80 cm, IP44 utomhusbruk, E27 sockel, utan ljuskälla
Svart, 80 cm, IP54, GU10 Sockel, utan ljuskälla, 230V
80 cm, IP44 utomhus, PIR sensor, E27 sockel, utan ljuskälla
110 cm, IP44 utomhus, PIR sensor, E27 sockel, utan ljuskälla